VYVRCHOLENÍ SVÁTKU KARLOVARSKÉHO BIG BEATU…nejen PROMĚNY A NAPLNĚNÝ SÁL…

KAPELA PROMĚNY 40 let a jeji hosté
KARLOVARSKÝ BIGBÍT DOKÁŽE NAPLNIT SÁLY K PRASKNUTÍ , TO JE ODMĚNA ZA VÝDRŽ PRO KAPELY I FANOUŠKY.
LARRY
VELMI  ŠŤASTNĚ PŘIPRAVENÁ AKCE, V KRÁSNÉM PROSTŘEDÍ NOVÉHO LIĎÁKU, NEJVÝZNAMNĚJŠÍ AKCE KV BIGBÍTU, PŘIŠLI FANOUŠCI, KTEŘÍ NA BIGBÍT V KV REGIONU ZA MLADA CHODILI. LIĎÁK NAPĚCHOVANÝ FANOUŠKY AŽ PO PODIUM A TAKY POD STŘECHU (na balkonech). O PŘESTÁVKÁCH HUKOT JAKO NA STADIONU, KDYŽ SI MĚLY ZNÁMÉ TVÁŘE CO ŘÍCI A BYLO TĚŽKÉ SE PRODRAT HOVOŘÍCÍM DAVEM. MUZIKANTI SE DO ŠATNY NEVEŠLI A V SÁLE BYLI OBKLOPENI DIVÁKY. Tolik ve zkratce nad ránem….
*TOLIK OČEKÁVANÉ FOTOGRAIE SI PROHLÍŽEJTE V GALERII a budou přibývat…NAJDĚTE SI V GALERI: PROMĚNY-LIDOVÝ DŮM STARÁ ROLE – NA 150 FOTEK..
17.10.2010
http://bandzone.cz/hardagain     jukněte si na KAPELU HARD AGAIN na těch pár fotek a nejen to… …

Oslava 40. narozenin kapely PROMĚNY v nově otevřeném Liďáku dopadla nad očekávání. Sál byl zaplněn do posledního místa skvělými fanoušky, kterým tímto děkujeme za skvělou atmosféru. Poděkování patří  i spoluvystupujícím kapelám (Tajfun, Bernard Blues Band, Greyhound, Uriah Heep Revival), hostům a hlavně tomu kdo to vše vymyslel a zorganizoval – Dědkovi Zábranskému.
Pár obrázků v záložce Fotky.

Poděkování od Františka z Kraslic
Díky Bohu, díky Dědkovi, díky všem účinkujícím na podiu i mimo něj, za úžasný večer…
Díky mimořádnému oznámení na crash-blogu o vystoupení Urijášů, na který přijeli i fandové z našeho regionu. Já jsem si myslel, že jsem s „Open Air Trutnov“ udělal letos svou tečku s návštěvama koncertů s více kapelama, před přicházejícím zimním spánkem, ale to bych musel chybět na sqělé oslavě narozenin PROMĚN v „Liďáku“ ve Staré Roli. Kdo jste nebyli, možná máte čeho litovat. Mladý „Tajfun“ jsem zažil prvně živě, ale všechny ostatní kapely, které znám již léta, jakoby se domluvily a z mého pohledu zahrály o stupeň lépe, než při mé poslední účasti na jejich vystoupení. Pozvání Onka, Míly, Baču… k oživení starých věcí repertoáru „Proměn“ nejen potěšilo, ale v některých „tvrdých reckerech“ v kotli vytlačilo i nostalgickou slzu dojetí… nestydím se přiznat, že i mě nějaká ukápla…
Co se týče občerstvení, u mě dobrý. Fakt je, že když vázne obsluha a je nedostatek piva na oslavě, tak se to dá přirovnat k pozvání lidí v tropických vedrech na koupaliště, kde jim zakážeš koupat nebo vypustíš bazén. Ale určitě i tento (pro většinu účastníků) „nedostatek“ je omluvitelný, vždyť kdo čekal takový zástup přátel karlovarské rockové scény. Myslím si, že tato sobota dokonale otestovala zrenovovaný „Liďák“ i stabilitu balkonu.
Mě jedno pivko a kafe vystačilo na celou oslavu a oč větší radost jsem měl ze své zdrženlivosti, když jsem asi ve 3 ráno odvážel autem přátele na „mejdlo“ do Tuhnic a při cestě poprvé v životě foukal policajtům. Výslednice 0,00 !! A tak rozžhaven dobrou muzikou a stále znějící v uších skladbou „Gypsy“, nacpanej řízkama a dalšíma pochutinama jsem vylez z tuhnického „sklípku“ a frčel domů, kde jsem asi v 5,oo hod. zaleh k mé milé Aničce.
Moc mě potěšilo setkání s Číňanem (živě po 44 letech), dále s Lubošem, Milanem, Sebišem, Alenkou, Bárou, Sádlem, Čvachtou, Jirkou… a spoustou starých přátel a přítelkyň. A protože jam session z „technických důvodů“, (které k takovéto oslavě patří) se nekonal, tak jsme ho uskutečnili odpoledne s Číňanem a Petrem Němečkem u mě doma v „modlitební“ místnosti v Kraslicích. Číňan viz foto
Petr, Číňan,František
Číňan,František
…poprvé za bicíma po 40 letech a šlo mu to…
A tak nedělní návštěva Číňana v Kraslicích byla pro mě a Aničku nejen příjemná a duchovně občerstvující, ale i s hudebním doprovodem.
Kdy se zas něco slaví ??:-)) Frrrrrrr 
Akci předcházelo uvedení článku v MF DNES,

Lidový dům ve Staré Roli otevře koncert legendární skupiny Proměny

velikost textu:
9. října 2010  9:45
Zrekonstruovaný Lidový dům v karlovarské čtvrti Stará Role přivítá dnes na koncertu legendární skupiny Proměny první návštěvníky, a to na koncertu legendární skupiny Proměny. Ta svým vystoupením oslaví 40. narozeniny.
Skupina Proměny v roce 1995, zleva Franta Larry Krofta, Míra Dědek Zábranský, Víťa Zábranský, Honza Haško a Karel Hrabák.   foto: archiv,  MF DNES
Ty musíš táhnout tu rockovou káru dál… To je název dnešního koncertu karlovarské big beatové party Proměny.
Skupinu založili 2. září 1970 kytarista a zpěvák Míla Froněk, basový kytarista Bohuslav „Bondy“ Dvořák, bubeník Milan Balog a po nějakém čase je doplnil zpěvák Ondřej Hoser. Kapela se zakládala se jménem Natural.

PROMĚNY

Kapela vznikla 2. září roku 1970. Původní název této big beatové skupiny byl Natural, poté Proměny. Zakládající členové: kytarista a zpěvák Míla Froněk, basový kytarista Bohuslav „Bondy“ Dvořák, bubeník Milan Balog a zpěvák Ondřej Hoser.
Současná sestava: Miroslav „Dědek“ Zábranský – klávesy, zpěv, Franta „Lary“ Krofta – basová kytara, zpěv, Víťa Zábranský – kytara, zpěv a bubeník Karel Hrabák.
Změnu názvu si vyžádala tehdejší totalitní vláda z důvodu, že žádná kapela nesmí mít cizí název.

A proč zrovna Proměny? „V té době kapela skládala muziku a inspirací jí byla i část Ovidiovy básně, která se jmenovala Proměny,“ vysvětluje současný klávesista a zpěvák Miroslav „Dědek“ Zábranský.

Proměny nezůstaly svému názvu nic dlužny. Během 40 let existence prošly několika změnami. V roce 1981, kdy režim polevil v pronásledování „cizojazyčně“ znějících názvů kapel, začali muzikanti opět používat původní název.
Ten ale nevydržel moc dlouho. Během dalších tří let se totiž změnili muzikanti, kapela se žánrově odklonila k jinému druhu muziky a pokračovala dál svojí cestou – opět jako Proměny.
Nejkrásnější dobu v kapele jsme zažili v 70. letech. Bylo to sice v době tvrdé normalizace, ale jak se říká – zakázaného chleba největší krajíc. A co bylo zakázáno, lákalo,“ vzpomíná Zábranský.
„S muzikou to bylo vždycky snadné. Horší to bylo s texty. Kromě některých výjimek se písničky začaly skládat na básně Josefa Kainara. Big beatová muzika je tak srdeční záležitostí, že se nedá opustit, proto jsme u ní tak dlouho vydrželi,“ uzavírá Zábranský.

DALŠÍ AKCE

Příležitost k bezplatné prohlídce Lidového domu a návštěvě výstavy fotografií Vladimíra Dolejšího mají zájemci při týdnu otevřených dveří, který začíná v úterý. Otevřeno je od 10 do 18 hodin. Velkoformátové fotografie zachycují krásy americké a africké fauny a flory.
Proměny vydaly dvě CD. V roce 2000 Sen dokořán, o pět let později Mystery in music. Fanoušci se v budoucnu mohou těšit na překvapení, které pro ně kapela už dlouho připravuje.
Sobotní večer v Lidovém domě ve Staré Roli je svátkem karlovarského big beatu. Vystoupí nejen Proměny, ale i Tajfun, Greyhound, Hard again, Bernard blues band, Uriah Heep revival a závěrečný Jam session. Konec koncertu je plánován až ke druhé hodině ranní.  MF DNES
Díky STÁŇO, že se  STARÁŠ o PŘÍSPĚVKY na NÁŠ BLOG….

Ukázka z připravovaného Live DVD

Příspěvek vytvořen 719

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek