freakStock FESTIVAL V NĚMECKU Františkovo ohlédnutí a Succot – Markneukirchen

Opět zdravím z Kraslic a posílám malé nahlédnutí do velkého festivalu.

Sukot – Svátek stánků se uskutečnil v sobotu 25. 9. v německém městě Markneukirchen za účasti asi 70 přítomných, mezi nimiž byli i rockeři jak z Česka tak i Německa. Večer provázela místní hudební skupina Worship, jako hosté z Česka zahrálo trio František, Milan a Jirka (viz foto). Celý večer byl velmi pohodový a přátelský.
S Milanem “Emersonem” z Chodova jsme včera “lehce koncertovali” v německém Markneukirchen při oslavě “Succotu” (židovský tradiční svátek). Přestože hebrejské písně nejsou pro Emersona nějakým lákavým hudebním žánrem, přesto mě na klarinet a Jirku na housle podbarvil klávesama v instrumentálce, a to narychlo zpracované těsně před vystoupením. A líbilo se. Po návratu do Kraslic mě zasvětil do nového způsobu odesílání fotek, a tak snad už bude vše z mé strany pro redakci jednodušší.
Použili jsme moji neprofesionální fotodokumentaci z letošního hudebního mega festivalu “Freakstock”, který se konal v Německu. Na rozdíl od Trutnovského byl tento “ryze křesťanský”, a tak jsme s “Kopym” navázali nové kontakty s kapelama, které projevilyzájem o letní párty “Try & Play” v Kraslicích, plánované na 2. 7. 2011. A protože na Kraslice připravujeme kromě staré rock-bluesové tradice s jam session i metalový sobotní večer, oslovili jsme dvě kapely, které pozvání přislíbily. Takže v jednání je švédská kapela “Pantokrator” (deathmetal) a německá “Saphena” (metalcore). Z českých kapel byla do Němec na freakstock pozvaná jen jedna, a to z Ústí n/Labem, “Projevy radosti” (hardcore-psychedelic), která nezklamala. Svou odlišností místy i zdravě šokovala netradičním a vtipným projevem. Playlist a skladbu “Malo”, která roztopila kotel, si můžou případní zájemci vyslechnout na: http://www.myspace.com/projevyradosti (i s malou nekvalitní videoukázkou z Kraslic na T+P).
Na festivalu jsem si vybíral hlavně hardrockové kapely, ale neminul jsem punk a dokonce sqělý “OX” z Polska (industrialpunk) a Johny Coffey (screamorock..). To, že se metal narodil ve Skandinávii, potvrdily všechny její čtyři země ve všech možných metal provedeních.
Vše se odehrávalo ve starých kasárnách v opuštěné oblasti u města Kassel za účasti cca 5 – 6 tisíc účastníků.
Byly to nádherné čtyři dny plné hudby na 4 stage až do svítání a odpoledních workshopů, čajovny a desítky zajímavých shopů. A stejně tak jako v Trutnově byla pohoda, zábava, jemný worship i nářez a nechyběla božská “woodstocková” atmosféra. Od Trutnova se tento fest lišil hlavně horší kvalitou a cenou piva. Užil jsem si a těším se na příští rok.
Díky Bohu za dobrý čas!!
František
Nové reportážní fotografie najdete ve FRANTIŠKOVO GALERII
Příspěvek vytvořen 719

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek