HOLDEN VÍTĚZEM HITPARÁDY KVRM …

Holden

Jsme Holden! Chcete pařit?

5. ledna 2011
Přišli, zahráli a zvítězili. Skupina Holden se stala vítězem Hitparády Karlovarské rockové mapy.
Karlovarská čtveřice Holden zcela ovládla finále vyhledávací soutěže mladých kapel, kterou už po páté zorganizoval hudebně-kulturní portál Karlovarská rocková mapa. Holden vyhráli nejen u odborné poroty, ale získali rovněž diváckou cenu.
Ve finále byla skupina již podruhé. Loni se musela spokojit „jen“ s diváckou cenou. O letošním vítězi se nemusela porota ani vteřinu dohadovat. Pět porotců – pětkrát Holden.
Kapela považuje vítězství v soutěži za velký úspěch. „Je to známka toho, že nás lidé chtějí a poslouchají. A je to i odměna za celoroční práci kapely. Neodehráli jsme toho zrovna málo – letos kolem stovky koncertů – a udělali jsme i pár kulturních akcí. Možná i to hrálo nějakou roli,“ zamýšlí se zpěvák a kytarista Jiří Švec.
Holden vedle něj tvoří baskytarista Dalibor Pelc, houslista Tomáš Havlínek a bubeník Lukáš Body.
Vítězství Holden není pro ty, kteří nějakým způsobem sledují zdejší hudební scénu, až tak bleskem z čistého nebe. Už na jednom z prvních koncertů kapely loni v létě bylo zřejmé, že vznikla kapela, která má všechny předpoklady pro to zaujmout jedno z čelných míst mezi mladými skupinami ve Varech.
Suverénní, ale přirozené nevykalkulované vystupování, hráčská zručnost, schopnost napsat kvalitní písně a hlavně čirá a strhující radost ze hry. To vše dávalo tušit, že nebude trvat dlouho a o Holden bude velký zájem.
Letošních sto odehraných koncertů kapely, která vznikla zkraje loňského roku, toto tušení jen potvrdilo. „Tady nás zná hodně lidí, ale všude jinde jsme neznámí. Je důležité odehrát každý koncert naplno, i když je tam třeba málo lidí. Člověk si na koncertě může i tak udělat jméno a pak si ho pozvou znovu,“ říká Havlínek.
„Nikdy nevíš, jestli na koncertě není zrovna ten správný člověk, který se o nás postará,“ dodává Švec.
Odměnou za vítězství získali Holden nahrávací frekvence na natočení dvou singlů a hlavně mají zajištěno několik koncertů v klubech a na dvou festivalech. Na koncerty se kapela těší nejvíc.
Holden vydali letos devítipísňové album A Thing Between. Pracují na dalších skladbách, v nejbližší době zatím další album neplánují. A uvažují o třetím ročníku festivalu regionálních kapel, který pod názvem Rock In Roll už dvakrát uspořádali v Nové Roli.
Jak dlouho budou hudebníci spolu jako Holden? Švec studuje na Mezinárodní konzervatoři v Praze obor rocková opera, Havlínek má před přijímačkami na divadelní fakultu DAMU, Body chce dál bubnovat, Pelc má jasno v tom, že po skončení střední školy chce jít za dva roky na konzervatoř.
„Učím se hodně na jazzu, je to dobré i v moderní hudbě. Když muzikant umí hrát jazz a věnuje se improvizaci, tak se připojí do každé hudby,“ říká Pelc. „Pokud to jen trochu půjde, chcem Holden udržet, byla by škoda tu práci zahodit. Sice jsme do toho šli s tím, že chceme být dobří, ale nečekali jsme, že se s tím takhle chytíme,“ glosuje Švec.
Co bude, to se uvidí. Teď je nejdůležitější hlavně hrát.
Lev Havlíček
ODNOŽ KAPELY HOLDEN pod názvem COLORFLASH jsme viděli na koncertu v POD MOSTEM HALL v Dalovicích-Karlovy Vary, naši reportáž jste četli v prosinci 2010 a foto sledovali v galerii.
Na HOLDEN se vypravíme, vystoupení Colorflash dává tušit co nás čeká, to si nesmíme nechat ujít.  Šveska
Článek Jsme Holden! Chceme pařit? Najdete v 7SEDMIČCE   www.sedmicka.cz  /číslo 1, ročník lll.,6. ledna 2011-zdarma
Velice rádi zprostředkováváme našim čtenářům a hlavně přátelům v zahraničí přístup na tento nejčtenější a pro nás nejsledovanější TÝDENÍK.
Příspěvek vytvořen 719

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Související Příspěvky

Začněte psát hledaný výraz výše a stisknutím klávesy Enter vyhledejte. Stisknutím klávesy ESC zrušíte.

Zpět na začátek